f
Newsy
Przed meczem z Łódzkim Klubem Sportowym
2012-10-27 13:58:00
Niedziela 28 października z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci. Po wielu latach po raz kolejny zespoły Górniczego Klubu Sportowego i Łódzkiego Klubu Sportowego staną naprzeciwko siebie, a co za tym idzie kibice GKS i ŁKS spotkają się na meczu przyjaźni

Historia spotkań z Łódzkim Klubem Sportowym

Wszystkie dotychczasowe mecze pomiędzy GKS Tychy a ŁKS Łódź zostały rozegrane na ówczesnym pierwszoligowym froncie. W rozegranych w tym czasie spotkaniach padło w sumie 11 bramek - 4 zdobył GKS, 7 trafień zanotowali Łodzianie. Do tej pory Tyszanie nie umieli znaleźć sposobu na Łódzki Klub Sportowy, czterokrotnie remisując i dwa razy uznając wyższość ŁKS.

Sezon 1974/75
13 kolejka: ŁKS Łódź - GKS Tychy 1:1
28 kolejka: GKS Tychy - ŁKS Łódź 0:0

Sezon 1975/76
1 kolejka: GKS Tychy - ŁKS Łódź 1:1
16 kolejka: ŁKS Łódź - GKS Tychy 0:0

Sezon 1976/77
14 kolejka: GKS Tychy - ŁKS Łódź 1:2
30 kolejka: ŁKS Łódź - GKS Tychy 3:1

Niedzielne spotkanie będzie tym samym siódmym starciem pomiędzy tyską i łódzką ekipą.

Obecny sezon

Zarówno drużyna ŁKS i GKS w sezonie 2012/2013 wróciła do 1. Ligi. Jednak o ile dla Tyszan ten "powrót" to nie lada sukces, o tyle dla ŁKS wiązało się to ze spadkiem z T-Moblie Ekstraklasy, zresztą do spółki z naszymi przyjaciółmi z Krakowa.

GKS Tychy na początku rozgrywek skazywany był na walkę o utrzymanie się w ligowej stawce. Tymczasem ku zaskoczeniu większości obserwatorów rozgrywek beniaminek z "Piwnego Miasta" radzi sobie nadzwyczaj dobrze. W ostatniej kolejce, w podwarszawskich Ząbkach, nasi piłkarze zanotowali 5 zwycięstwo w sezonie, czym po pierwsze zakończyli serię meczów bez zwycięstwa, po drugie umocnili swoją pozycję w górnej części tabeli i plasują się aktualnie na 7. miejscu w tabeli, tracąc do v-ce lidera 7. oczek i mając 9 punktów przewagi nad strefą spadkową. Co ciekawe GKS to zespół bardzo dobrze grający w defensywie. W obecnych rozgrywkach straciliśmy jedynie 9 bramek. Takim samym bilansem może pochwalić się jedynie Arka Gdynia i Zawisza Bydgoszcz, a mniej straciła (6 bramek) liderująca nieprzerwanie od początku rozgrywek Flota Świnoujście. Niestety, o ile tyska defensywa jest jedną z najlepszych w lidze, o tyle nasze "armaty" nie działają zbyt dobrze. Do tej pory jedynie 10 razy dane było nam cieszyć się po zdobytych bramkach - mniej strzeliła jedynie zamykająca tabelę bytomska Polonia. Aktualnie najlepszym strzelcem Tyszan jest Marcin Folc z czterema trafieniami na koncie.

Tak można w skrócie podsumować dotychczasowe 13. kolejek w wykonaniu Tyszan. A co z Łodzianami? Nie wygląda to niestety najlepiej. ŁKS znajduje się w gronie czterech drużyn zagrożonych spadkiem, zajmując przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 10 punktów tracąc do bezpiecznego 14. miejsca 3 oczka. Dotychczas Łodzianie aż 30 razy musieli wyjmować piłkę ze swojej siatki, trafiając przy tym do bramki rywali 15 razy.

Pomimo znacznej przewagi "na papierze" tyszanie nie mają zamiaru zlekceważyć swoich rywali. Wszyscy zresztą dobrze pamiętamy spotkanie w Jaworznie, w którym podejmowaliśmy Polonię Bytom, "czerwoną latarnię" rozgrywek, które zakończyło się bezbramkowym remisem. Tym razem piłkarze GKS nie mają zamiaru popełnić tego samego błędu i zainkasować pełną pulę.

Łukasz Kopczyk, kapitan GKS: Graliśmy już w tym sezonie z ostatnią w tabeli Polonią Bytom i wszyscy doskonale pamiętamy jakimi wynikiem zakończył się tamten mecz. Nie chcemy teraz dopuścić, żeby z Łódzkim Klubem Sportowym było podobnie. Dodatkowo każdy z nas ma świadomość, że nie może zagrać słabo, bo w kolejnym spotkaniu może go już nie być w wyjściowej jedenastce. Pod żadnym pozorem nie ma więc mowy o lekceważeniu łodzian, którzy w polskiej piłce są uznaną firmą. Naszym zadaniem jest zdobyć przynajmniej jedną bramkę i wygrać

Podsumowując na pewno czeka nas emocjonujące spotkanie, w którym nikt nie odstawi nogi, a na trybunach stworzymy wspólnie z naszymi braćmi z Łodzi niezapomnianą atmosferę meczu przyjaźni.

autor: michał

wypowiedź Łukasza Kopczyka dzięki uprzejmości gkstychy.info
input.com.pl StrefaFilmowa.net.pl Sklep ADRENALINA Kancelaria Rachunkowa
WWW.TYSKIFAN.PL Copyright © 2008 - 2011 Proudly powered by input.CMS / djh&steinerpl edition