f
Newsy
Zwycięski start ligi
2011-07-23 23:34:00
Na początek sezonu piłkarskiego czeka z utęsknieniem każdy kibic. W tym roku sezon jak to zwykle w Polsce rozpoczął się szybko bo w samym środku wakacji. Dla nas ten i przyszły sezon będą niezwykle ciężkimi. Jako gospodarze występować będziemy w Jaworznie. Ale czas już na podsumowanie meczu z wałbrzyskimi Górnikami.

Mecz zgody na start sezonu.
Od kilku dni wyczuwalne w Tychach napięcie związane ze startem ligi w sobotę osiągnęło apogeum. Od godziny 13 pod halę sportową przybywali wygłodniali piłkarscy fanatycy. Niestety brak przedsprzedaży ( której zabroniły milicjanty ) oraz otwarte tylko dwie kasy powodują ogromne kolejki przed halą, które dodatkowo się dopełniły po przyjściu osiedlowych zbiórek. W końcu jednak wszystkim udaje się zakupić bilety i mogliśmy ruszyć dwoma przegubami i kilkoma autami na Jaworzno. Podróżuje z nami także kilka aut Górników.
Niestety problemy z kupnem biletów nie były jedynymi tego dnia. Zakręceni mundurowi chyba sami nie ogarniali jak prowadzić kolumnę i dość szybko nasze autobusy jechały już nie razem, a osobno. Na domiar złego milicjanty chyba chciały pobić jakiś rekord w najwolniejszym dojechaniu na stadion bo kręcili się po Jaworznie jakby nie wiedzieli gdzie nas wieźć i pod stadion dotarliśmy już po pierwszym gwizdku sędziego. Samo wchodzenie na stadion to też totalna prowokacja i paranoja która po chwili kończy się lekkim wjazdem z bramą. Po tej sytuacji już wszystko odbywa się normalnie i wchodzenie jest znacznie szybsze.
W 20 minucie już wszyscy meldujemy się na sektorach, jest też Górnik w liczie ok 70. Zaczynamy naprawdę konkretny doping. Tradycjynie u nas hitem jest powtarzanka która wyszła jak zwykle elegancko. Bardzo dobrze wychodzi też nowa piosenka wymyślona z okazji 40 lecia klubu. Nasi piłkarze dosadnie też dowiadują o tym o co mają grać w tym sezonie i oby głośne "I liga GKS" wyryło im się w głowach i sercach. W swoim śpiewie nie zapominamy także o pozdrowieniach dla przyjaciół i tych z innych miast i tych którzy są po tamtej stronie muru. Nie zapominamy także o miłościwie nam panującym i zbliżającym się jego obaleniu.
W drugiej połowie do wspólnego dopingu dołącza się Górnik i nasz wspólny pojedynek na HSV to jeden z hitów dnia. Po strzelonej bramce na naszym sektorze rozpoczyna się świętowanie a głośne "Za te czterdzieści lat" przez długi czas nosi się po okolicy stadionu.
Niestety w drugiej połowie nasz doping nie był już tak dobry jak na początku i to że słońce świeciło niemiłosiernie w nas nie może być wytłumaczeniem.

Debiut w roli gospodarzy na stadionie w Jaworznie oglądało ok. 600 widzów, z czego ok 450 to my-kibice będący na trybunie otwartej. Reszta to zaproszeni gości i VIPy na krytej. Młyn utworzyliśmy z około 300-350 gardeł. Na płocie kilka naszych flag m.in. Ultras, Sektor Gości oraz flaga Cracovii i trans "liberta per gli ultras". Górnik także wiesza kilka swoich flag.

Po powrocie do Tychów idziemy pod szpital wojewódzki od strony parku, gdzie wychodzą okna sali, w której leży nasz kolega Pablo, obchodzący dzisiaj swoje urodziny. Robimy mu małą niespodziankę i w dość licznej grupie krzyczymy pod oknami "Był Będzie Jest..." a później śpiewamy mu gromkie sto lat.

AUTOR: Stanlej


GKS Tychy - Górnik Wałbrzych (24.07.2011)
input.com.pl StrefaFilmowa.net.pl Sklep ADRENALINA Kancelaria Rachunkowa
WWW.TYSKIFAN.PL Copyright © 2008 - 2011 Proudly powered by input.CMS / djh&steinerpl edition