f
Newsy
Charakterystyka rywala: Kolejarz Stróże
2012-08-03 13:45:00
Już w najbliższą niedzielę GKS Tychy rozegra pierwszy po 18. latach przerwy mecz na drugim szczeblu rozgrywkowym w Polsce. W związku z tym zapraszamy do zapoznania się z charakterystyką przeciwnika, z którym przyjdzie nam się zmierzyć na inaugurację ligi, czyli drużyny Kolejarza Stróże

Pełna nazwa: Klub Sportowy Kolejarz Stróże
Data założenia: 1949
Barwy: bordowo-niebiesko-białe

Krótka historia klubu

Pierwsze wzmianki o "zawodowym" sporcie w Stróżach sięgają roku 1928, kiedy to garstka zapaleńców zakłada klub sportowy "Nafta" przy Rafinerii Nafty w Stróżach. Klub ten działa do roku 1935. W późniejszym okresie piłka nożna w Stróżach uprawiana jest w sposób niezorganizowany, piłkarze trenują, a niektórzy z nich występują w okolicznych klubach. Dopiero w roku 1949, gdy otwarte zostaje nowe boisko w Stróżach w raz z nim do życia powołane zostaje Terenowe Koło Sportowe "Kolejarz Stróże", które dało początek klubowi obecnie występującemu na zapleczu Ekstraklasy.

Stadion

Pojemność: 3000 miejsc (1025 siedzących). Wymiary boiska: 109/67 m.
Aktualnie trwa modernizacja pod I- ligowe wymogi. Przybędzie trybuna i dach nad częścią krzesełek. W Stróżach powstaje również nowy stadion, który będzie własnością Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym, a Kolejarz będzie grał tam gościnnie. Budowa nowoczesnego obiektu na ok. 5 tys. miejsc z oświetleniem potrwa jeszcze dwa lata.

źródło: www.kolejarzstroze.naszemiasto.pl

Poprzednie sezony

W sezonie 2002/2003 Kolejarz Stróże awansował z Ligi Okręgowej (Grupa Nowy Sącz) do IV Ligi (grupa małopolska), w której spędził dwa sezony, awansując w sezonie 2004/2005 do III Ligi. W sezonie 2006/2007 po zajęciu drugiego miejsca w lidze Kolejarz przegrywa baraże o awans do starej II ligi ze Stalą Stalowa Wola. W sezonie 2009/2010 (w międzyczasie zmiana organizacji rozgrywek) zespół ze Stróży awansuje do nowej I ligi zdobywając 61. punktów i 2. miejsce w ligowej tabeli. W sezonie 2010/2011 jako beniaminek Kolejarzowi udaje się utrzymać na zapleczu Ekstraklasy gromadząc 38. punktów i plasując się na 12. miejscu w tabeli. W minionym sezonie prawie do końca rozgrywek Kolejarz walczył o awans do Ekstraklasy. Ostatecznie drużyna z Małopolski skończyła sezon na bardzo dobrym 4. miejscu gromadząc 57. punktów i tracąc 4 oczka do miejsca premiowanego awansem do T-Mobile Ekstraklasy.

Najlepsi strzelcy

W ubiegłym sezonie najlepszymi strzelcami w drużynie Kolejarza Stróże byli z 7 trafieniami Janusz Wolański oraz Krzysztof Gajtkowski (5 goli w Warcie poznań, 2 trafienia w Kolejarzu)

autor: michał
input.com.pl StrefaFilmowa.net.pl Sklep ADRENALINA Kancelaria Rachunkowa
WWW.TYSKIFAN.PL Copyright © 2008 - 2011 Proudly powered by input.CMS / djh&steinerpl edition