f
Newsy
Oświadczenie Stowarzyszenia Kibiców
2012-06-01 13:06:00
W odniesieniu do pojawiających się w prasie doniesień, odnośnie rzekomych aktów wandalizmu, jakich mieli dokonać kibice GKS Tychy podczas meczu ostatniej kolejki 2. Ligi Zachodniej w Żaganiu, Stowarzyszenie Kibiców GKS Tychy "Tyski Fan" pragnie ustosunkować się do podawanych w mediach informacji. Poniżej treść oświadczenia.

W związku z pojawieniem się w mediach, a także na stronie internetowej Komendy Miejskiej Policji w Tychach fałszywych informacji na temat wydarzeń z dnia 26.05.2012 r., Stowarzyszenie Kibiców GKS Tychy "Tyski Fan" pragnie ustosunkować się do w/w doniesień.

Podana informacja na temat wydarzeń po zakończeniu spotkania ostatniej kolejki II ligi grupy zachodniej Czarni Żagań - GKS Tychy zawiera nieprawdę nie ma nic wspólnego z faktycznym zachowaniem kibiców. Otóż żaden z kibiców nie usłyszał zarzutów pozbawienia wolności, a wtargnięcie na murawę nie miało nic wspólnego z nienawiścią, chęcią walki z Policją czy z kibicami gospodarzy. Sympatycy GKS Tychy chcieli po prostu pogratulować swoim pupilom i wraz z nimi świętować sukces, jakim jest powrót po 18-stu latach na zaplecze Ekstraklasy.

Podanie informacji o natychmiastowej reakcji mundurowych z prewencyjnych pododdziałów, którzy spowodowali szybki powrót gości do swojego sektora i niedopuszczenie do awantury - było mocno naciągane, gdyż interwencja wcale nie była potrzebna. Kibice, po złożeniu gratulacji i otrzymaniu pamiątkowych koszulek od zawodników GKS Tychy, sami wrócili do swojego sektora, nie dokonując żadnych dewastacji obiektu sportowego Czarnych Żagań. Warto zaznaczyć, że jedynym zagrożeniem dla zdrowia była krzywda, jaką mógł sobie wyrządzić sam ochroniarz, który chcąc użyć gazu, wystrzelił sobie nim prosto w twarz.

Po raz kolejny kibice zostali przedstawieni w złym świetle, co jest krzywdzące zarówno dla klubu GKS Tychy, jak i Stowarzyszenia Kibiców GKS Tychy "Tyski Fan".

Zgodzimy się, że wtargnięcie na murawę boiska narusza ustawę o bezpieczeństwie imprezy masowej, ale wobec faktu, że kibice nie narazili nikogo na niebezpieczeństwo, ciężar krytyki prasowej był niewspółmierny, w stosunku do tego niewielkiego przewinienia".
input.com.pl StrefaFilmowa.net.pl Sklep ADRENALINA Kancelaria Rachunkowa
WWW.TYSKIFAN.PL Copyright © 2008 - 2011 Proudly powered by input.CMS / djh&steinerpl edition