f
Newsy
Otwarcie ośrodka Kibice Razem
2014-06-11 13:05:00
Osiedle Balbina, ul. Barona 30 (I piętro, pokój 213) ? ten adres powinni przyswoić sobie wszyscy kibice GKS Tychy, bo tutaj znajduje się centrum kibicowskiego życia w Tychach ? ośrodek projektu ?Kibice Razem Tychy?.


9 czerwca odbyło się uroczyste otwarcie ośrodka, który zorganizowało i prowadzi Stowarzyszenie Kibiców GKS Tychy ?Tyski Fan?, w ramach ogólnopolskiego projektu ?Kibice Razem?. Projekt realizowany jest pod egidą PZPN, a współfinansowany ze środków ministerialnych i miejskich.

W uroczystym otwarciu ośrodka, który ma być miejscem służącym wszystkim kibicom GKS, wzięli udział min. prezydent Andrzej Dziuba i przewodniczący Rady Miasta Zygmunt Marczuk, byli radni, przedstawiciele Tyskiego Sportu S.A., spółek miejskich, dr Dariusz Łapiński, Krajowy Koordynator ds. Współpracy z Kibicami PZPN, a także sportowcy GKS.

Kibice zaprezentowali niemały już swój dorobek w organizacji imprez dla dzieci, akcji i zbiórek charytatywnych, różnych turniejów, zawodów, meczów, a także obchodów Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

- Pełny stadion to nie tylko dobra gra piłkarzy, ale także poczucie bezpieczeństwa, byśmy mogli zachęcić do przychodzenia na mecze całe rodziny, dzieci, czyli to, co udało się zrobić na meczach hokejowych ? powiedział prezydent Andrzej Dziuba. ? Wspólne działania wszystkich kibiców i miasta już przynoszą efekty i myślę, że tak będzie dalej. Dziękuję tym, którzy przyczynili się do powstania tego ośrodka. To kolejny dowód, że kibiców mamy znakomitych nie tylko na trybunach, ale także tam, gdzie coś zrobić na rzecz środowiska.

- Naszym celem jest popularyzacja sportu, kibicowania w mieście i barw klubowych GKS ? powiedział Tomasz Baranowski, prezes stowarzyszenia Tyski Fan. ? W ośrodku można się spotkać, obejrzeć mecz, pograć w tenisa stołowego, ?piłkarzyki?, słowem miło spędzić czas. A przy okazji włączyć się do organizowanych kibicowskich przedsięwzięć, przygotowania opraw meczowych, itd. Ten projekt ma służyć także temu, by nasz nowy stadion zapełniali kibice, a każdy mecz był w Tychach sportowym świętem.

- Zawsze chętnie włączamy się do akcji, organizowanych przez kibiców ? do spotkań w szkołach, przedszkolach, spotkaniach na lodowisku ? powiedział Michał Woźnica. ? Cieszy więc to, że kibice w Tychach się organizują, że powstał taki ośrodek. Jeździmy po wszystkich lodowiskach, obserwujemy widownie i przyznam, ze takiej atmosfery jak w Tychach, nie ma nigdzie ? od przedszkolaków z sektora dziecięcego po fanów robiących oprawy meczów i starszych kibiców.

Kontakt z ośrodkiem: tychy@kibice-razem.pl

autor: Leszek Sobieraj / Tychy.pl
input.com.pl StrefaFilmowa.net.pl Sklep ADRENALINA Kancelaria Rachunkowa
WWW.TYSKIFAN.PL Copyright © 2008 - 2011 Proudly powered by input.CMS / djh&steinerpl edition