f
Newsy
Kibicowskie podsumowanie dwóch pierwszych meczów finałowych
2014-03-27 15:15:00
W poniedziałek i wtorek zostały rozegrane pierwsze mecze Wielkiego Finału hokejowej Ekstraligi, gospodarzem których był GKS Tychy. Zobacz i przeczytaj co działo się na trybunach Stadionu Zimowego w Tychach.

Poniedziałek, 24 marca, 1. mecz finałowy

Już na długo przed rozpoczęciem meczu widać i czuć było atmosferę wielkiego święta, jakim z pewnościom dla wielu kibiców tyskiego GKS są finały Mistrzostw Polski. Głód sukcesu dosłownie napędził pod kasy Stadionu Zimowego całe rzesze tyszan, którzy w bardzo krótkim czasie opróżnili je z biletów.

Pierwsze emocje zaczęły się jeszcze podczas rozgrzewki hokeistów, gdzie mocno zaiskrzyło pomiędzy zawodnikami, a kibice byli świadkami pierwszych "rękoczynów" na tafli. Nie będziemy tutaj komentować zachowania zawodników z Sanoka, ponieważ już ustosunkowaliśmy się do tego w osobnym wpisie.

Podczas wejścia hokeistów na taflę prezentujemy oprawę składającą się z transparentu "Niezapomniany czas, dlaczego nie przeżyć go jeszcze raz" oraz sreberek, które ułożyły się w puchar za zdobycie Mistrzostwa Polski, całość dopełniły sreberka w klubowych barwachOd początku spotkania ruszamy z konkretnym dopingiem, do którego włącza się cała hala, co daje bardzo dobry efekt w postaci bardzo dużej liczby decybeli. Korzystając z zapału pozostałej części tyskiej widowni, często śpiewamy na dwie strony, a zdecydowanym hitem tego dnia jest "HSV", którego wykonanie z pewnością nie jedną osobę przyprawiło o dreszcze. Końcówka 3 tercji to już atmosfera iście mistrzowska, a poziom decybeli zdecydowanie rekordowy. Szczerze nie potrafimy sobie przypomnieć meczu na przestrzeni ostatnich sezonów, w którym na tyskim Stadionie Zimowym było aż tak głośno. Hokeiści mecz wygrywają 2:0. Po końcowej syrenie tradycyjnie dziękujemy hokeistom za walkę wspólną "lokomotywą", a także głośno skandujemy nazwisko najlepszego zawodnika meczu, czyli Stefana Zigardiego, który w swoim stylu podziękował kibicom za doping.

Wtorek, 25 marca, 2. mecz finałowy

Bilety na drugi mecz finałowy, podobnie jak dzień wcześniej, rozeszły się jak ciepłe bułeczki, co z pewnością nie zaskoczyło nikogo, wszak pierwsze zwycięstwo GKS rozbudziło tyskie apetyty jeszcze bardziej.

Przed spotkaniem tyska grupa Ultras TNG'03 ponownie prezentuje oprawę, tym razem jednak przypominając wszem i wobec o naszych kolegach i koleżankach, których los z różnych powodów wysłał na emigrację, z dala od domu i ich ukochanego klubu. Na oprawę składała się sektorówka z herbem Tyskiej Emigracji, a dopełnieniem były sreberka - z jednej stron w barwach Polski, z drugiej w naszych klubowych barwach, a także transparent "Sercem i myślami zawsze za Tychami".Doping jak przystało na kolejny mecz finałowy na dobrym poziomie, choć mamy wrażanie, że mogło być jeszcze głośniej. Bardzo fajnie tego dnia wychodzi przyśpiewka "Lololo GKS gool", przy której widać było doskonałą zabawę. Podobnie jak wczoraj, także i tym razem często wykorzystujemy "drugą stronę", której zresztą specjalnie nie trzeba było zachęcać.

Niestety, hokeiści przegrywają mecz po rzutach karnych. Po meczu, mimo porażki, dziękujemy zawodnikom za zaangażowanie i zagrzewamy do walki o kolejne zwycięstwa w Sanoku.
input.com.pl StrefaFilmowa.net.pl Sklep ADRENALINA Kancelaria Rachunkowa
WWW.TYSKIFAN.PL Copyright © 2008 - 2011 Proudly powered by input.CMS / djh&steinerpl edition