f
Newsy
Kibicowska relacja meczu z Arką Gdynia
2014-03-10 00:07:00
Na pierwszy mecz po zimie kibice musieli czekać aż prawie 4 miesiące. Terminarz był jednak dla nas łaskawy i po tak długiej przerwie przyszedł mecz z drużyną z górnej półki. W niedzielne przedpołudnie, gdy na niebie górowało słońce, w powietrzu można było czuć zapach zbliżającego się meczu. Zbiórka na mecz zostaje wyznaczona na godzinę 10:15 pod lodowiskiem, ale mimo wczesnej pory nikt, kto czekał z utęsknieniem na piłkę nie mógł zaspać. Kolejka pod kasami z jednej strony pokazała, że głód piłki był duży, z drugiej kolejne kłopoty związane z zakupem biletu, co w niektórych przypadkach naprawdę trwało długo za długo. Gdy już wszyscy szczęśliwi nabywcy posiadali bilety na mecz w kieszeni, pakujemy się do "przeguba" i udajemy się w kierunku Jaworzna. Podróż tradycyjnie odbyła się z wahadłem. Trzeba też nadmienić szczególną aktywność smutnych panów, którzy tego dnia karali za byle głupotę i niestety niejeden z nas odszedł dzisiaj z kwitkiem na niemałą sumę. Na szczęście nikt nie mógł zepsuć dzisiejszego święta i humory w autokarze dopisywały wszystkim. Po zebraniu naszych fan clubów z Bierunia, meldujemy się w Jaworznie. Szybkie wejście i około 300 tyskich fanatyków melduje się na sektorze. Doping tego dnia zaczynamy dość ospale, rozkręcając się z minuty na minutę, a apogeum zabawy osiągamy w 80 minucie, gdy wszyscy na sektorze wspólnie śpiewają "GieKaeSie nasz...". Niestety stracona bramka w 88 minucie, hamuje trochę nasz zapał do jeszcze głośniejszego dopingu, powracając do ospałego dopingu z początku. Mecz niestety przegrywamy 0:1 i zostajemy w strefie spadkowej. Po mecz dziękujemy piłkarzom za walkę i oznajmiamy im iż "w Rybniku tylko zwycięstwo!". Na płocie tego dnia lądują 4 flagi: "Przez lata nie zaginął...", "GKS Tychy", "Ultras" i "H-Brigade". Gości przez zamknięty sektor tradycyjnie 0. Po meczu szybka zawijka do aut i autobusu i po 40 minutach znów znajdujemy się w naszym kochanym mieście.

Teraz mobilizacja na hokejowe półfinały z oświęcimską Unią, a w piątek WSZYSCY DO RYBNIKA!!!

[relacja: Matiz]