f
Newsy
ŚWIĘTA WOJNA | GKS TYCHY - Unia Oświęcim
2012-01-09 00:00:00
Miesiąc przerwy, pierwsze spotkanie w nowym roku oraz mecz z odradzającą się drużyną Unii Oświęcim to wszystko dawało gwarancję że to nie będzie zwykłe ligowe starcie. Spotkanie które wypadło w dzień święta Trzech Króli, faktycznie świętem takim było. Bo królami byli tyscy kibice którzy szczelnie zapełnili trybuny, ogłuszający wręcz doping i zawodnicy którzy pokonali Unię 4-1.

O spotkaniu mówiło się już na długo przed pierwszym gwizdkiem. Rywalizacja w tym sezonie jest na tyle ciekawa że to spotkanie było jednym z decydujących w układzie tabeli. Jeszcze większą mobilizajce tyskich kibiców sprawiał fakt meczu z Unią, z którą to mecze zawsze miały swój charakter.

Już na godzinę przed meczem lodowisko zapełnione było sporą ilością tyskich fanów. Im bliżej do meczu tym na trybunach było ciaśniej a przed kasami kolejki coraz większe. Jednym słowem można było wyczuć atmosferę starych dobrych spotkań z Unią sprzed kilku lat.

Ogłuszający doping rozpoczynamy na kilka minut przed meczem. Witając bardzo gorąco naszych rywali. Na pewno mogli poczuć się jak w piekle.

Wejściu naszych graczy na lód towarzyszy flagowisko na całej jednej trybunie.

Grubo ponad pięciuset osobowy młyn, do tego cały czas dopingujący razem z nami sektor Oldboysów i często włączająca się cała hala tworzy fantastyczny tego dnia doping.

Pierwsza tercja która obfitowała w wiele pojedynczych starć między zawodnikami to istne piekło dla graczy z Oświęcimia którzy nie raz, nie dwa przekonywali się o tym co o nich myślą w Tychach. W 12 minucie wychodzimy na prowadzenie po bramce Pasiuta. Sędzia co prawda miał wątpliwości i korzystał z zapisu video ale 3,5 tysiąca fanów pomogło mu podjąć decyzję głośnym ?GKS gol?. Głośno pozdrawiamy naszych przyjaciół, a także tych którym nie dane jest chwilowo bywać na trybunach.

Początek drugiej tercji i kolejna bramka dla Tychów. Istny szał radości na trybunach. Na trybunach pojedynek na ?HSV? który wychodzi naprawdę konkretnie tego dnia. Trzecia bramka dla tyszan padła w momencie gry młyn głośno wykrzyczał ?K... pokonamy?.

W ostatniej tercji na moment doping opadł, ale bramka dla Unii wyzwala nowe pokłady możliwości w Trójkolorowych i do końca meczu na trybunach nie sposób było usłyszeć własnych myśli. Na 7 sekund przed końcem znów Pasiut strzela gola na 4-1 i ustala wynik meczu.

W trakcie meczu jeszcze jedna oprawa w postaci sektorówki z herbem w laurach.

Debiut zalicza nowa szyta flaga, która prezentuje się bardzo okazale, z jakże dosadnym hasłem ?Przez lata nie zaginął, na wieki będzie trwał?.

Na spotkaniu gościmy kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego, którym dziękujemy za przybycie.

Już we wtorek kolejne ligowe starcie w Tychach. Tym razem o hokejowe punkty zagramy z przyjaciółmi z Krakowa. Więc nie ma opierdalania każdy idzie wspierać GKS!!!