f
Newsy
Bizak zostaje w GKS Tychy w nowej roli
2014-02-20 22:33:00
Jak podała oficjalna strona GKS Tychy, jedna z legend tyskiego klubu kończy profesjonalną karierę, ale nie żegna się z GKS. Krzysztof Bizacki został właśnie skautem klubu, w którym się wychował.

- Kiedyś ten moment musiał nastąpić i trzeba się z tym pogodzić - mówi Krzysztof Bizacki. - Taka jest kolej rzeczy i absolutnie nie mogę mieć do nikogo żalu. Mógłbym być rozgoryczony, gdyby to się stało pięć lat temu. Ale nie w momencie, w którym skończyłem już "czterdziestkę"! Czas oddać miejsce młodszym zawodnikom.

- Zawsze chciałem skończyć swoją profesjonalną karierę w GKS Tychy - kontynuuje. - Wróciłem tutaj w 2008 roku, wywalczyliśmy awanse do II i I ligi. To było coś pięknego! Teraz zawieszam buty na kołku, chociaż będę zgłoszony do drużyny rezerwowej GKS. Będę się również pojawiał na meczach oldbojów GKS Tychy, dostałem także zaproszenie do reprezentacji Śląska. Nudzić się więc nie będę - przekonuje "Bizak".

Tym bardziej, że z decyzją o nieprzedłużaniu kontraktu na grę w GKS, Krzysztof Bizacki otrzymał propozycję pracy w roli skauta. - Zostaję przy klubie i to jest najważniejsze. Moją rolą będzie wyszukiwanie talentów w niższych ligach, zawsze służę również pomocą trenerowi Żurkowi i jemu sztabowi szkoleniowemu. Cieszę się, że będę uczestniczył w dalszym życiu GKS i będę miał chociaż minimalny wkład w jego rozwój sportowy i organizacyjny. Wszystko po to, aby GKS piął się w górę! - zapewnia Bizacki.

Krzysztof Bizacki był zawodnikiem GKS Tychy przez niemal dziesięć lat - do końca 1993 roku i ponownie od 2008 roku. Najdłużej reprezentował barwy Ruchu Chorzów, w którym zdobył wiele bramek na poziomie Ekstraklasy. Grał również w Odrze Wodzisław Śląski i Koszarawie Żywiec. Rozegrał również dwa mecze w reprezentacji Polski.

źródło: GKSTychy.info
input.com.pl StrefaFilmowa.net.pl Sklep ADRENALINA Kancelaria Rachunkowa
WWW.TYSKIFAN.PL Copyright © 2008 - 2011 Proudly powered by input.CMS / djh&steinerpl edition