f
Newsy
GKS - Cracovia kibicowsko
2014-01-22 15:38:00
Mecze GKS Tychy z naszymi przyjaciółmi z Krakowa to bardzo dobrze znany scenariusz - dobre widowisko sportowe, twarda walka hokeistów, ale przede wszystkim atmosfera na trybunach, która towarzyszy starciom Trójkolorowych z krakowskimi Pasami.

Niedziela, godzina 17:00, a więc bardzo przystępna pora przyciąga na tyski Stadion Zimowy grubo ponad 2000 widzów, z czego naszym sektorze stawia się około 150 osób. Mecz zaczynamy z "wysokiego c", jednak po chwili zaliczamy zdecydowany falstart. Pada kilka mocnych słów i po chwili doping wraca na odpowiedni poziom. Z racji średnich emocji na lodzie, doping skupia się po prostu na zaliczaniu kolejnych przyśpiewek z naszego repertuaru, nie zapominając oczywiście o pozdrowieniach dla naszych przyjaciół z Krakowa.

II tercja to zdecydowanie więcej emocji na lodzie, a w związku z tym także konkretniejszy doping. Momentami niektóre przyśpiewki wychodzą na prawdę solidnie i głośno. Końcówka III tercji zdecydowanie przyćmiła wszystko. Mimo niekorzystnego wyniku (2:3) do wspólnego dopingu w końcowych minutach włącza się cała hala, wspólnie z nami śpiewając "GKS gool", co wychodzi fantastycznie, a na 40 sekund przed końcem cały Stadion Zimowy w Tychach oszalał, gdy po bramce Jarka Rzeszutki GKS doprowadził do remisu i dogrywki - poziom decybeli w tym momencie sięgnął zenitu.

Od początku dogrywki staramy się popchnąć hokeistów do szybkiego zwycięstwa, na trybunach nikt nie siedzi, cała hala ponownie zaczyna dopingować Tyszan. Kolejny wybuch radości, bo oto ponownie, w przeciągu kilku minut, Jarek Rzeszutko #13 zostaje bohaterem strzelając bramkę, która dała nam zwycięstwo nad Pasami.

Po meczu standardowo gratulujemy hokeistom wspólną "lokomotywą", wyróżniając indywidualnie Jarka Rzeszutkę i Stefana Zigardiego, który postanawia na swój sposób docenić zebranych kibiców za doping i zjeżdża z tafli długo po końcowej syrenie.

Ze swojej strony możemy dodać tylko tyle, że takich meczów jak niedzielny pojedynek z Cracovią życzylibyśmy sobie i Wam jak najczęściej, zarówno sportowo, ale przede wszystkim pod względem dopingu. Do zobaczenia w piątek!

autor: michał