f
Newsy
Hokejowe on-tour
2011-10-14 21:30:00
Sezon hokejowy w pełni i w końcu udało nam się zaliczyć spotkanie na wyjeździe, a to w PLH nie jest takie łatwe. Na większości lodowisk brak jest sektora gości, do tego dochodzi brak woli wpuszczania przyjezdnych gdziekolwiek. Najsensowniej do tematu podeszli włodarze GKS Jastrzębie u których klatka dla gości nie stoi pusta, a hasło "polski hokej dla kibiców" to nie puste słowa. Na wyjazd wybieramy się nabitym do granic możliwości przegubem i kilkunastoma autami. Ostatecznie jest nas ok. 230 osób. Wchodzenie na halę bardzo szybkie i sprawne. I już po kilkunastu minutach od przyjazdu cała grupa melduje się na sektorze. Od początku zaczynamy dobry doping w asyście bębna. Niestety w pierwszych dwóch tercjach słaba gra naszych zawodników trochę nas demobilizuje. W trzecią tercje wchodzimy jak to się mówi "na pełnej k..." i nie patrząc na wynik kręcimy niesamowitą korbę. Nasz śpiew nakręca też zawodników którzy ambitnie walcząc strzelają kolejne bramki ale do wyrównania brakło trochę czasu. Ostatnie kilka minut meczu to prawdziwy festiwal i pokaz jak głośno można zaśpiewać "za te 40 lat".
Sam mecz bardzo ciekawy, dużo wydarzeń na lodzie, ostra gra na bandach i kilka bójek czyli hokej w pełnej krasie. Hokej z kibicami gospodarzy i gości. Taki hokej chce się oglądać.
I jeszcze słówko o gospodarzach. Hokejowy młyn bardziej przypomina te spotykane na siatkarskich halach. Chyba jako jednym z niewielu zależy im na serio na nagrodzie fair-play. Teksty pokroju: "Tychy. Co? Kultura."Po prostu rozwalały system. Osobne słowo dla piłkarskich fanów Jastrzębia którzy nie raz tego dnia przekonali się co myślimy o konfidentach.
Kilkukrotnie podczas meczu pozdrawiamy nasze zgody, szczególnie Zawiszaków oraz ślemy gorące pozdrowienia dla chłopaków którzy świat oglądają zza krat.
Na tym meczu wieszamy trzy flagi: sektor gości, ultras i małą Cracovii.

ROW Rybnik - Górnik Wałbrzych. W środowe wczesne popołudnie (mecz o 15) wspierać przyjaciół z Wałbrzycha wybiera się około 30 osób. Sami Górnicy zajeżdżają do "miasta wariatów" w ok. 60 osób.
input.com.pl StrefaFilmowa.net.pl Sklep ADRENALINA Kancelaria Rachunkowa
WWW.TYSKIFAN.PL Copyright © 2008 - 2011 Proudly powered by input.CMS / djh&steinerpl edition