f
Newsy
Święto Niepodległości w Tychach
2013-11-14 13:30:00
Tradycyjnie 11 listopada świętowaliśmy szczególny dzień w naszym kraju, Święto Niepodległości. W obchody tego święta w Tychach zaangażowali się także tyscy kibice, którzy wraz ze Stowarzyszeniem "Tyski Fan" złożyli okolicznościowy wieniec.

Miejskie obchody Święta Niepodległości 11 listopada w Tychach rozpoczęły się o godzinie 9:00 mszą św. w kościele p.w. św. Marii Magdaleny. Około godziny 10:15 poczty sztandarowe, oficjele i uczestnicy obchodów przenieśli się na Plac Wolności, gdzie pod pomnikiem Powstańca odbyły się przemówienia oraz złożenie kwiatów przez delegacje władz miasta, polityków i mieszkańców.

Jako kibice GKS Tychy stawiamy się w grupie ponad 50 osób w towarzystwie naszej flagi "Gdziekolwiek będziesz pamiętaj skąd jesteś". Delegacja Stowarzyszenia "Tyski Fan", w imieniu kibiców Górniczego Klubu Sportowego, złożyła symboliczny wieniec i zapaliła znicz pod pomnikiem Powstańca. Wspólnie ze wszystkimi uczestnikami obchodów, w świetle rac, odśpiewujemy Mazurka Dąbrowskiego.

W dalszej części obchodów mieszkańcy miasta mogli m.in. udać się na spacer "Od Placu Wolności do al. Niepodległości", podczas którego dyrektor muzeum Maria Lipok-Bierwiaczonek opowiedziała o miejscach związanych z historią miasta.

Ostatnim punktem obchodów Święta Niepodległości był koncert w kościele p.w. św.Marii Magdaleny, podczas którego Mszę koronacyjną W.A. Mozarta wykonały chóry ?Presto Cantabile? i ?Ex Animo? oraz soliści i muzycy Akademii Muzycznej w Katowicach.


Święto Niepodległości
input.com.pl StrefaFilmowa.net.pl Sklep ADRENALINA Kancelaria Rachunkowa
WWW.TYSKIFAN.PL Copyright © 2008 - 2011 Proudly powered by input.CMS / djh&steinerpl edition