f
Newsy
Zapowiedź "Trójkolorowej niedzieli"
2013-10-03 13:31:00
Niedziela, 6 dzień października, będzie kolejnym bardzo pracowitym dniem dla tyskich kibiców. Niemal w samo południe, o godzinie 12:15, walczyć o kolejne ligowe punkty będą piłkarze GKS, a kilka godzin później, już w Tychach, na Stadionie Zimowym, swój mecz rozegrają hokeiści. Na oba spotkania serdecznie zapraszamy!.

Zanim przejdziemy do zapowiedzi obu spotkań, chcemy poinformować, że wczoraj, tj. w środę, 2 października, odbyło się spotkanie grup kibicowskich, Osiedli i Fanklubów, na którym zostały poruszone kwestie najbliższych wyjazdów, a także bieżącej sytuacji na naszych trybunach, która, mówiąc delikatnie, w ostatnim czasie nie wyglądała najlepiej. Jednogłośnie postanowiliśmy, że wszyscy jako kibice GKS Tychy, jesteśmy zobligowani do tego, by rozpocząć pracę, której efektem ma być poprawa naszej formy kibicowskiej na meczach domowych, a także na wyjazdach oraz praca nad pozytywnym wizerunkiem kibiców GKS Tychy w naszym mieście. Pierwsze efekty naszych działań, mamy taką nadzieję, zobaczyć i przede wszystkim usłyszeć, będzie można właśnie w niedzielę, na trybunach Stadionu Miejskiego w Jaworznie i Stadionu Zimowego w Tychach.

Niedziela, 12:15, GKS Tychy - GKS Bełchatów

Starcie przysłowiowego "Dawida z Goliatem"?

Gdybyśmy spojrzeli na ligową tabelę, bez dwóch zdań każdy z nas zgodziłby się, że porównanie najbliższego meczu naszych piłkarzy do biblijnego pojedynku wyżej wymienionych postaci pasuje idealnie. GKS Bełchatów - drużyna spadkowicza z T-Mobile Ekstraklasy, która jako punkt honoru obrała sobie szybki powrót do elity, co zresztą potwierdza na ligowych boiskach - po dziesięciu kolejkach gromadząc na swoim koncie 20 punktów i plasując się na pozycji lidera tabeli - zmierzy się z "czerwoną latarnią" ligi, którą aktualnie jest nasz GKS. Wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują więc na "Torfiorzy", jako faworytów meczu 11. kolejki.

Jednak w drużynie GKS Tychy doszło ostatnio do kilku zmian. Fatalna postawa "Trójkolorowych" w lidze nie pozostała bez echa. Po porażce z Niecieczą, wśród tyskich kibiców zagrzmiało. Grzmot dotarł w końcu do klubu, działacze podjęli odpowiednie kroki, efektem których z posadą trenera GKS pożegnał się Tomasz Fornalik, a razem z nim cała reszta sztabu trenerskiego. Na kilka godzin przed meczem w Olsztynie poznaliśmy nazwisko nowego sternika, którego zadaniem jest wyprowadzenie Tyszan z ligowego dołka. Jan Żurek, bo o nim mowa, pierwsze punkty już zdobył, właśnie w Olsztynie, choć, jak sam podkreślał, jego udział w tym osiągnięciu był znikomy, doceniając przy tym wkład tymczasowego trenera - Piotra Mrozka. Notabene to właśnie trener rezerw GKS do spółki z dobrze znanym tyskim kibicom Krystianem Odrobińskim będą tworzyć nowy sztab trenerski, do którego powróci także Tomasz Rogala jako trener bramkarzy.

Można więc powiedzieć, że przez tyską szatnię przetoczyła się burza. Burza, po której mają nadejść lepsze dni. Z tej samej szatni docierają do nas głosy, które mówią o chęci poprawy, o chęci do dalszej, ciężkiej pracy, a także słyszymy o głodzie gry w piłkę i przede wszystkim apetytach na kolejne zwycięstwa. Co z tych zapowiedzi wyniknie? Pierwszą okazją do przekonania się będzie niedzielny mecz z GKS Bełchatów.

Zbiórka kibiców udających się na to spotkanie została wyznaczona na godzinę 10:45 pod tyskim Stadionem Zimowym. Przejazd specjalnym autobusem to koszt 10 zł.

Niedziela, 17:00, GKS Tychy - Ciarko PBS Bank Sanok

Wraz z końcowym gwizdkiem sędziego na stadionie w Jaworznie nie skończą się sportowe emocje tego dnia. O 17:00 na taflę Stadionu Zimowego w Tychach wyjadą hokeiści GKS.

Przypomnienie z sezonu 2012/2013:

W sezonie zasadniczym Ciarko PBS Bank Sanok zwyciężył z GKS Tychy aż pięciokrotnie (2:0, 5:2, 5:3, 5:4, 3:2) i mimo, że postawa Tyszan z meczu na meczu była coraz lepsza, wygrali oni tylko raz 11 stycznia 2013 (4:3k).

Play Off i walka o trzecie miejsce obróciła sytuację o 180 stopni i na lodzie górował GKS zwyciężając aż 3 na 4 rozegrane mecze (6:2, 3:2, 4:3k) i tym samym zapewniając sobie trzecie miejsce w Ekstralidze w sezonie 2012/2013.

Sezon 2013/2014

Obie drużyny miały okazję sprawdzić swoje umiejętności i zmierzyć się ze sobą jeszcze przed oficjalnym startem rozgrywek. Mecz towarzyski rozegrany w Tychach 13 września przyniósł pewne zwycięstwo "Trójkolorowym" (4:1). Czy w niedzielę GKS pokaże wolę walki i wygra mecz o stawkę? Na dzień dzisiejszy niczego nie można odczytać z ligowej tabeli i niedzielne spotkanie to jedna wielka niewiadoma. GKS Tychy plasuje się aktualnie na trzecim miejscu z dorobkiem 12 punktów, drużyna z Sanoka ma jedno "oczko" mniej i aktualnie zajmuje czwartą pozycję.

Przypominamy, że dzięki współpracy Stowarzyszenia Kibiców "Tyski Fan" i spółki Tyski Sport S.A. przed niedzielnym meczem z Sanokiem będą dostępne bilety na sektor "Młyn" w cenie 4 zł. Bilety przeznaczone są wyłącznie na dla fanów, którzy będą dopingiem wspierać GKS, a także KONIECZNIE posiadać szal. Niebawem na naszej stronie oraz na lodowisku pojawi się także regulamin tego sektora.

Bilety będą dostępne u przedstawicieli Stowarzyszenia "Tyski Fan" bezpośrednio przed meczem.

autor: michał
zapowiedź hokej: Klaudia


input.com.pl StrefaFilmowa.net.pl Sklep ADRENALINA Kancelaria Rachunkowa
WWW.TYSKIFAN.PL Copyright © 2008 - 2011 Proudly powered by input.CMS / djh&steinerpl edition