f
Newsy
Inauguracja ligi hokejowej
2011-09-15 22:39:00
Wrzesień to jak co roku miesiąc w którym startuje Polska Liga Hokejowa. W tym roku na start otrzymaliśmy niesamowity mecz z naszymi przyjaciółmi z Krakowa. Przyjaźń na trybunach to jedno, ale na lodzie spotkały się mistrz i vicemistrz Polski.
Niezwykle ciekawe spotkanie na starcie ligi niestety we wtorek, chociaż granie w tygodniu nadrobiono wieczorną godziną. Trybuny wypełniały się tego dnia strasznie opornie ale koniec końców równo z pierwszym rzuceniem krążka cała hala się wypełniła.
Jeszcze przed meczem mieliśmy małą część oficjalną, w której to zastrzeżono numer najbardziej znanego tyskiego wychowanka Mariusza Czerkawskiego. Potem jeszcze cała hala odśpiewała Mazurek Dąbrowskiego oraz uczciliśmy pamięć hokeistów Lok. Jaroslavka.
Wraz z początkiem meczu ruszamy z konkretnym tego dnia dopingiem. Młyn który tworzyło ok.450 osób potrafił niejednokrotnie poderwać do dopingu całą halę.
W pewnej chwili zauważamy że na VIPach przebywa ten który się wyrzekł barw GKSu - czyli radosław gilewicz. Chwilę potem słyszy sporą porcję bluzgów. Nie obeszło się także bez pozdrowień dla rządów donalda, szczególnie że na trybunach byli podobno posłowie PO, ale i oni już wiedzą że niedługo wybory i wygodne stołki sejmowe im odbierzemy.
Z minuty na minutę nasz doping przeciwnie niż to zwykle bywa robił się coraz głośniejszy. Cały czas śpiewamy w asyście bębna. Nawet stracona bramka nie podcieła nam skrzydeł. Przez kilkanaście minut śpiewamy GKS gol do którego włączyła się cała hala i przyniosło to w efekcie bramkę na 1-1.
W trzeciej tercji nie zwolniliśmy tempa i zabawa na młynie trwała w najlepsze. Na kilka minut przed końcem cała hala wstaje i wspólnie z nami dopinguje trójkolorowych. Odśpiewane przez wszystkich sialalala GKS gol dodaje naszym hokeistom na tyle sił że w ostatnich sekundach meczu Roman Simicek zdobywa zwycięską bramkę. Fetowanie na trybunach trwało jeszcze wiele minut po ostatniej syrenie.
Na hali tego dnia zawisły transparenty zachęcające do wyjazdu na mecz piłkarzy w Toruniu, a także jeżdżenie do Jaworzna. Nie zabrakło też kilkunastometrowego transa: kibice za bezpieczeństwem. Z flag wiszą Ultras, Zawsze Wierni oraz mała Liberta Per Gli Ultras.
Cracovię na tym meczu wspierało kilkanaście osób.