f
Newsy
Projekt zoptymalizowany, budowa nie zwalnia
2013-08-12 22:30:00
W dniu dzisiejszym Generalny Wykonawca, Mostostal Warszawa, przekazał spółce Tyski Sport dokumentację projektową nowego Stadionu Miejskiego, która w związku z zrezygnowaniem m.in. z parkingów podziemnych, musiała przejść optymalizację. Przypomnijmy, że w czasie, w którym Mostostal zajmował się projektem jednocześnie prowadzone były prace na placu budowy.

Generalny Wykonawca nowego Stadionu Miejskiego w Tychach przekazał spółce Tyski Sport S.A. dokumentację projektu wykonawczego obiektu po optymalizacji. Niezależnie od tego, na budowie kontynuowane są działania, które już wkrótce umożliwią rozpoczęcie prac fundamentowych.

Przypomnijmy, że zgodnie ze specyfikacją przetargu na "Modernizację Stadionu Miejskiego w Tychach wraz z wyposażeniem", Mostostal Warszawa S.A. był zobowiązany do przeprojektowania projektu m.in. w zakresie usunięcie podziemnych parkingów.

- Teraz nowa dokumentacja projektowa zostanie poddana bardzo dokładnej weryfikacji - mówi Alina Sowa, prezes spółki Tyski Sport S.A. - Nad sprawdzeniem nowego projektu będzie czuwał inżynier kontraktu wraz z zespołem wyspecjalizowanych pracowników. Dokumenty zostaną również poddane analizie przez naszego dyrektora budowy. Wszystko po to, aby w przyszłości uniknąć niepotrzebnych komplikacji - dodaje Alina Sowa.

Prace nad projektem w żaden sposób nie wpływają jednak na tempo robót prowadzonych na stadionie. Generalny Wykonawca już wcześniej przedstawił dokumentację techniczną stanu "zero", która umożliwiła rozpoczęcie robót pod fundamenty. Po wyburzeniu konstrukcji starych trybun i wykonaniu robót ziemnych, przyszedł czas na wytyczenie oraz wykonanie warstwy betonów podkładowych (tzw. "chudego betonu") pod fundamenty obiektu w okolicach trybuny zachodniej. W najbliższym czasie rozpocznie się również proces wzmacniania terenu pod trybuny wschodnią i południową poprzez palowanie.

Ponadto zakończono pierwszy etap przebudowy sieci ciepłowniczych i sanitarnych zgodnie z zatwierdzonym projektem przekładek. Z początkiem sierpnia wykonawca rozpoczął roboty zbrojarskie, ciesielskie i żelbetowe konstrukcji fundamentów.

źródło / foto: Rzecznik Prasowy, Tyski Sport S.A.
autor: michał

input.com.pl StrefaFilmowa.net.pl Sklep ADRENALINA Kancelaria Rachunkowa
WWW.TYSKIFAN.PL Copyright © 2008 - 2011 Proudly powered by input.CMS / djh&steinerpl edition