f
Newsy
Zapowiedź meczu z ROW Rybnik
2013-08-09 16:31:00
W sobotę piłkarze GKS Tychy rozegrają kolejne spotkanie w walce o ligowe punkty. Tym razem przeciwnikiem Tyszan będzie pierwszy z beniaminków tegorocznych rozgrywek - zespół Energetyka ROW Rybnik. Początek meczu o godzinie 17:00

O rywalu słów kilka

Energetyk ROW Rybnik to beniaminek tegorocznych rozgrywek. Podopiecznych Ryszarda Wieczorka pamiętamy jednak dobrze z sezonu 2011/2012, w którym GKS Tychy awansował do I Ligi. Co ciekawe, wtedy także drużyna z "Miasta Wariatów" była beniaminkiem. Bilans meczów pomiędzy GKS a ROW-em możemy uznać za remisowy; w meczu 13. kolejki GKS okazał się lepszy, wygrywając 3:0 po samobójczym trafieniu Janusza Wrześniaka i dwóch pięknych bramkach Krzysztofa Bizackiego, natomiast w meczu 30. kolejki minimalnie lepsi okazali się piłkarze z Rybnika, którzy po wyrównanym meczu ostatecznie wygrali z podopiecznymi Piotra Mandrysza 3:2. Co ciekawe, bramki w tym spotkaniu zdobywali jedynie... aktualni zawodnicy Energetyka, bowiem dla gospodarzy hat-tricka ustrzelił Jarosław Wieczorek (dwukrotnie pokonał Mateusza Struskiego ustawiając piłkę na "wapnie"), natomiast dla GKS dwa trafienia zaliczył Daniel Feruga, który w sezonie 2013/2014 reprezentował będzie biało-niebiesko-czarne barwy Energetyka.

Rybniczanie swoje mecze rozgrywają na stadionie MOSiR Rybnik, który pomieścić może ponad 10 000 widzów (wszystkie miejsca są siedzące). Posiada także trybuną krytą na ponad 600 miejsc i dobrze znany nam sektor gości, który pomieścić może 552 osoby. Dodatkowym atutem stadionu jest sztuczne oświetlenie o mocy 1200 luxów.

W obecnym sezonie na zapleczu T-Mobile Ekstraklasy ROW Rybnik zgromadził dwa punkty, dwukrotnie remisując w meczach wyjazdowych - kolejno 2-2 w Niecieczy i 1-1 w meczu ze Stomilem w Olsztynie. Warto zaznaczyć, że w obu meczach bramki dla Rybniczan zdobywał testowany w GKS Tychy przed startem rozgrywek Idrissa Cissé.

Tyszanie przed meczem 3. kolejki

Piłkarze GKS Tychy sezon 2013/2014 rozpoczęli od udanego inauguracyjnego zwycięstwa z, powracającym do historycznej nazwy, Górnikiem Łęczna (2:0). Niestety, tydzień później w Gdyni podopieczni Tomasza Fornalika, w nieciekawym stylu, zebrali swoiste "lanie" od Arki (3:0).

Po dzisiejszym treningu poznaliśmy meczową "osiemnastkę". W porównaniu z ostatnim meczem doszło do trzech zmian kadrowych. W miejsce Macieja Budki trener Fornalik powołał Marka Igaza, Damiana Czuprynę zastąpi Krzysztof Bizacki, a Łukasza Małkowskiego - Bartosz Flis. Ostatnia zmiana została dokonana z konieczności, gdyż popularny "Kajtek" w Gdyni nabawił się urazu barku i nie będzie w stanie wejść na boisko jeszcze przez kilka tygodni.

Kadra GKS Tychy: Misztal, Igaz, Sadowski, Masternak, Kopczyk, Balul, Mączyński, Krajanowski, Chomiuk, Žunić, Gąsior, Szczęsny, Mąka, Imiela, Bizacki, Flis, Smółka, Dzięgielewski.

Ważne informacje dla kibiców GKS Tychy!

Bieruń

Jak już wcześniej informowaliśmy, na spotkanie z ROW Rybnik przygotowaliśmy specjalne udogodnienie dla kibiców GKS Tychy zamieszkujących Bieruń. Specjalny autobus, który do Jaworzna pojedzie właśnie przez Bieruń zatrzyma się na dwóch przystankach. W Bieruniu Starym (przystanek na osiedlu Homera) o godzinie 15:30, a następnie o godzinie 15:45 w Bieruniu Nowym na przystanku obok KWK Piast.
Wszystkich kibiców, którzy chcą skorzystać z przejazdu tym autobusem, informujemy, że nadal można zapisać się na specjalną listę (warunek konieczny), wysyłając imię, nazwisko i PESEL na adres fankluby71@gmail.com. Koszt przejazdu autobusem to 10 zł (w cenie bilet na mecz). Cena nie obowiązuje osób, które posiadają karnet!

Tychy

Pozostali kibice GKS Tychy, którzy wybierają się do Jaworzna, zbierają się o godzinie 15:45, standardowo pod lodowiskiem. Przypominamy, że w dniu meczu bilety kupować można od godziny 13:00 do 15:00 w kasach Stadionu Zimowego (bilety w cenie 5 zł ulgowy i 10 zł normalny).

Na końcu prośba od nas, a także osób odpowiedzialnych za doping!

Bardzo gorąco chcemy do Was, kibiców GKS Tychy, apelować o to, abyście na jutrzejsze spotkanie z ROW Rybnik zabrali ze sobą szale, a także ubrali się w zielone koszulki! Naszą prośbę kierujemy do wszystkich i każdego z osobna. Będziemy bardzo wdzięczni, jeżeli przekażecie naszą prośbę dalej, udostępnicie ten wpis, lub po prostu sami od siebie zaapelujecie do znajomych, którzy na ten mecz się wybierają. Mamy także nadzieję, że nie będziemy musieli przypominać o tak podstawowej kwestii przed każdym meczem (choć pewnie i tak będziemy to robić ) i w końcu zielona koszulka i barwy na meczu stanie się standardem.

autor: michał
foto: 12zawodnik.pl


input.com.pl StrefaFilmowa.net.pl Sklep ADRENALINA Kancelaria Rachunkowa
WWW.TYSKIFAN.PL Copyright © 2008 - 2011 Proudly powered by input.CMS / djh&steinerpl edition