f
Newsy
Inauguracyjne zwycięstwo!
2013-07-29 11:41:00
W swoim pierwszym meczu w ligowych rozgrywkach piłkarze GKS Tychy odnieśli pewne zwycięstwo nad drużyną Górnika Łęczna. Komplet punktów podopiecznym Tomasza Fornalika zapewnił nowy nabytek GKS, Paweł Smółka, który do bramki rywali trafił dwukrotnie.

Zanim rozbrzmiał pierwszy gwizdek arbitra, miała miejsce pożegnalna uroczystość dwóch piłkarzy, którzy z GKS przez długie lata wspinali się na szczyt - Michał Kojdecki od V, a Krystian Odrobiński od IV Ligi. Obu piłkarzom zostały wręczone pamiątkowe koszulki i zdjęcia, a kibice zgromadzeni na trybunach stadionu w Jaworznie kilkukrotnie skandując nazwiska wymienionej dwójki dali wyraz swojej wdzięczności za godne reprezentowanie ukochanych barw.

Mecz, który rozgrywany był w "afrykańskich" warunkach pogodowych, na początku nie porywał. Akcje z obu stron przeważnie były skutecznie rozbijane przez obronę rywali. Nie sposób jednak było nie zauważyć lekkiej przewagi piłkarzy GKS, którzy w 11. minucie mogli wyjść na prowadzenie, jednak po bramce Ivicy Žunicia arbiter dopatrzył się w tej sytuacji pozycji spalonej. Jak się jednak okazało trzy minuty później "co się odwlecze to nie uciecze" i tak oto w 14. minucie cieszyliśmy się razem z Pawłem Smółką z jego debiutanckiej bramki w GKS i zarazem pierwszej bramki w sezonie 2013/2014. Były zawodnik Okocimskiego Brzesko w pierwszej połowie miał jeszcze jedną dogodną sytuację, jednak tym razem szybkością i refleksem popisał się golkiper drużyny z Łęcznej. Warto nadmienić, że w pierwszych 45 minutach specjalnie nie napracował się Piotr Misztal, który przez zdecydowaną większość czasu obserwował poczynania swoich kolegów w polu.

Druga połowa to zdecydowane przejście do ataku gości. Pomimo kilku groźnych okazji Misztal cały czas mógł cieszyć się z czystego konta, gdyż piłka albo padała jego łupem, albo kończyła się na linii defensywnej. Z biegiem czasu swoje akcje co raz odważniej zaczęli także wyprowadzać Tyszanie, co poskutkowało. Po jednej z nich, w 68. minucie, swojego drugiego gola dla "Trójkolorowych" zdobył Paweł Smółka, wykorzystując świetne podanie rozgrywającego solidne zawody Žunicia. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i mogliśmy cieszyć się wraz z piłkarzami z pierwszego kompletu punktów w tym sezonie.

Kibicowsko

Na mecz udajemy się transportem kołowym - autobus-sauna i kilkadziesiąt aut. W Jaworznie meldujemy się prawie godzinę przed meczem. W związku z niemiłosiernym upałem postanawiamy udać się na trybunę "krytą", gdzie umiejscawiamy się za ławką rezerwowych drużyny przyjezdnych. Wywieszamy trzy flagi gotyckie "GKS Tychy" , "Ultras" oraz "Tyski Fan". Na początku meczu dziękujemy Michałowi Kojdeckiemu i Krystianowi Odrobińskiemu, którzy zakończyli swoją zawodniczą przygodę z GKS (popularny "Odro" trafił do sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny, będzie także pełnił rolę asystenta trenera rezerw).

Doping, pomimo upału, rozpoczynamy z dużą pompą. Swoją rolę odegrał także dach trybuny, pod którą się znajdowaliśmy, który gwarantował świetną akustykę. W związku z wakacyjną pogodą i humorami, które wszystkim tego dnia dopisywały, postanowiliśmy wprowadzić kilka nowości (teksty znajdziecie w podstronie "Śpiewnik"). Pierwsza z nich to znana wszystkim fanom GKS piosenka bydgoskiego Zawiszy "W mieście gdzie przepływa rzeka Brda", oczywiście w naszej "tyskiej" wersji. Kolejne "nowości" w naszym repertuarze to zasługa starszej części fanatyków, którzy postanowili przypomnieć młodszym kolegom przyśpiewki, o których już dawno zapomniano. I tak oto tyska "młodzież" do spółki ze starszymi kolegami przypomniała drużynie o tym, że "Wicemistrzostwo w historii miałaś" i o tym, że nie jeden z nas "Na stadion pędzi jak szalony".

Ogólnie doping tego dnia na bardzo dobrym poziomie. Końcówka należała do naszej nowej przyśpiewki, którą ciągnęliśmy jeszcze długo po końcowym gwizdku, ciesząc się razem z piłkarzami z trzech "oczek". Na koniec wzajemne podziękowania: my piłkarzom za zwycięstwo, piłkarze z kolei dziękują nam za doping standardowym "Był, będzie, jest" na dwie strony. W dobrych nastrojach pozostało udać się do domów.input.com.pl StrefaFilmowa.net.pl Sklep ADRENALINA Kancelaria Rachunkowa
WWW.TYSKIFAN.PL Copyright © 2008 - 2011 Proudly powered by input.CMS / djh&steinerpl edition