f
Newsy
Powrotów ciąg dalszy - Jiří Šejba trenerem GKS Tychy
2013-04-16 14:36:00
W dniu dzisiejszym Jiří Šejba został nowym trenerem hokejowego GKS Tychy. 50-letni szkoleniowiec po raz drugi w swojej karierze trenerskiej zdecydował się na pracę w Tychach.

- Cieszymy się, że udało nam się sfinalizować rozmowy. Jiří Šejba był naszym faworytem od początku poszukiwań nowego szkoleniowca. Przed nowym trenerem GKS postawiliśmy zadanie budowy perspektywicznej drużyny, która ma walczyć o najwyższe cele - mówi prezes spółki Tyski Sport S.A. Alina Sowa.

Jiří Šejba prowadził GKS Tychy w sezonie 2010/11, w którym zdobył wicemistrzostwo Polski po finałowej przegranej z Comarch Cracovią. Po zakończonych rozgrywkach postanowił wrócić do Czech, gdzie pełnił funkcję menadżera w HC Pardubice. Jako zawodnik ma na swoim koncie m.in. Mistrzostwo Świata z 1985 roku w barwach Czechosłowacji oraz jeden sezon w NHL, gdzie grał w Buffalo Sabres.

- Podobno dwa razy nie wchodzi się do tej samej rzeki, ale ja nie wierzę w takie rzeczy. Pierwszy pobyt w Tychach wspominam bardzo miło. Teraz w zespole będzie sporo zmian. Cieszę się, że będę mógł liczyć na wsparcie Wojciecha Matczaka. GKS pod moją wodzą ma grać agresywnie i skutecznie - zapowiada Jiří Šejba.

Czeski szkoleniowiec podpisał umowę na dwa lata. Jego pierwszym zadaniem będzie przedstawienie zarządowi klubu kandydatów do objęcia funkcji asystenta trenera, który zgodnie z obowiązującymi przepisami PZHL musi być Polakiem.

Šejba zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Petera Kremena, który z tyskimi hokeistami w sezonie 2012/13 zdobył brązowy medal Polskiej Ligi Hokejowej. Umowa ze słowackim szkoleniowcem wygasła z dniem 31 marca.

autor: michał
źródło: Tyski Sport
foto: Tyski Sport
input.com.pl StrefaFilmowa.net.pl Sklep ADRENALINA Kancelaria Rachunkowa
WWW.TYSKIFAN.PL Copyright © 2008 - 2011 Proudly powered by input.CMS / djh&steinerpl edition