f
Newsy
Remis w meczu przyjaźni
2013-03-19 10:01:00
Wynikiem 2:2 zakończyło się spotkanie , w którym GKS Tychy podejmował u siebie (Jaworzno) Zawiszę Bydgoszcz , zespół będący w gronie faworytów do awansu.


GKS Tychy - Zawisza Bydgoszcz 2:2 (1:1)
Babiarz 34' , Ściański 54' - Płonka 40' , Abbott 75'

Do Jaworzna, kibice wybrali się autobusem przegubowym a oprócz tego wyruszyło kilkadziesiąt samochodów przez co liczba widzów jest ciężka do oszacowania. Fani z Bydgoszczy natomiast określili się na ok.300 osób i do Jaworzna dotarli transportem złożonym z samochodów i busów.
Mając w pamięci jesienny mecz z ŁKSem, kiedy to doszło do skandalu z udziałem ochrony i policji każdy miał obawy jak to będzie wyglądało tym razem. Na szczęście wchodzenie na obiekt przebiegło normalnie, zarówno tyszanie jak i fani Zawiszy szybko i bez problemów weszli na stadion.
Jako że mecz odbywał się w niedzielne południe dało się odczuć leniwy nastrój a u wielu fanów "zmęczenie" sobotą, wszak wielu kibiców z Bydgoszczy zajawiło się w Tychach już dzień wcześniej. Na trybunach towarzystwo wymieszane i często wspólny doping, do tego sporo osób przez całe spotkanie raczyło się piwkiem na koronie stadionu tocząc rozmowy na rozmaite tematy - taki to już urok meczów zgodowych. Na płocie wisi kilka naszych flag (GKS Tychy tu i tam , GKS Tychy przez lata nie zaginął, Ultras, GKS & ŁKS, HB i flagi nawiązujące do oprawy - Tychy narodowa i GKS Tychy precz z komuną), jeśli chodzi o fanów Zawiszy to przywieźli oni cztery płótna (Wojowniczy Klub Sportowy, Wyżyny, Kapuściska, Świecie).
Jak zwykle nie zawiedli ultrasi , którzy na to spotkanie przygotowali ciekawą oprawę z bardzo ciekawym przesłaniem. Oprawa składająca sie ze sporych rozmiarów sektorówki z motywem orła trzymającego tarczę z naszym herbem, wszystko to w asyście dwóch transparentów na górze i dole sektora z hasłem "Za ojczyznę w bój pójdziemy dumnie - by spokojnie móc odpocząć w trumnie". Mimo silnego wiatru i sektora, który przez swoją konstrukcję bardzo utrudnia tworzenie ciekawych choreografii, udało się po raz kolejny ubarwić trybuny ciekawą oprawą. Mecz kończy się remisem, potem jeszcze wspólne podziękowania dla piłkarzy obydwu drużyn, którzy podeszli pod trybuny i to chyba tyle z najistotniejszych rzeczy w tym spotkaniu.
Po meczu zabieramy fanów z Bydgoszczy na obiad i piwko , wspólnie spędzając czas w przyjacielskiej atmosferze. Z racji tego że była niedziela a kibiców Zawiszy czekała długa droga powrotna nie mogli sobie oni pozwolić na zbyt długie biesiadowanie.

GKS Tychy & WKS Zawisza
input.com.pl StrefaFilmowa.net.pl Sklep ADRENALINA Kancelaria Rachunkowa
WWW.TYSKIFAN.PL Copyright © 2008 - 2011 Proudly powered by input.CMS / djh&steinerpl edition