f
Newsy
Odpowiedź Stowarzyszenia Kibiców na oświadczenie JHK
2013-03-07 22:27:00
Dzisiaj w hokejowy świat poszło oświadczenie klubu JKH GKS Jastrzębie informujące o braku zgody na udział zorganizowanej grupy kibiców Górniczego Klubu Sportowego Tychy w sobotnim meczu (i ewentualnym meczu niedzielnym) w Jastrzębiu w ramach półfinału Mistrzostw Polski. Stowarzyszenie "Tyski Fan" pragnie ustosunkować się do w/w decyzji w swoim oświadczeniu, odpowiadając na zarzuty ze strony działaczy z Jastrzębia

OŚWIADCZENIE STOWARZYSZENIA KIBICÓW "TYSKI FAN"


W odpowiedzi na pismo JKH Jastrzębie szkalujące dobre imię Kibiców GKS Tychy oświadczamy, że argumenty i podawane przykłady są w większości nieprawdziwe. Na meczu 2.03.2013 nie zanotowano żadnego incydentu, interwencji służb ochrony. Repertuar kibicowskich piosenek w całej Polsce jest podobny, zdarzają się niecenzuralne słowa, ale hokej to nie siatkówka, sport kontaktowy który wzbudza wiele emocji wśród kibiców i czasami te "bulwersujące" słowa padną. Wielu kibiców JKH pracuje na kopalni, znając urok górniczego słownictwa uważamy że różni się niewiele od kibicowskich piosenek.

Zakaz wpuszczania zorganizowanych grup kibiców w Tychach wydała policja, a nie Klub GKS Tychy. Również nad takim stanem rzeczy ubolewamy, gdyż pod hasłem "polski hokej dla kibiców" podpisujemy się obiema rękoma. Na meczu 2.03.2013 zaproponowaliśmy działaczowi JKH który był przy sprzedaży wejściówek dla nas, załatwienie 100 biletów dla fanów z Jastrzębia. Odpowiedział że "nie ma takiej potrzeby".

Co do wydarzeń spod lodowiska w Tychach 5.03.2013, oraz 6.03.2013, po rozmowach z wieloma tyskimi Kibicami nie mamy żadnego potwierdzenia zarzutów z pisma Zarządu JKH. Wręcz odwrotnie, słyszeliśmy opinie, że to niektóre panie z Jastrzębia, przyozdobione w barwy JKH, były pod wpływem alkoholu i zaczepiały tyskich Kibiców, proponując również niemoralne propozycje. Z jednej strony nie dziwimy się temu; uroda Tyszan jest powszechnie znana, więc te zaczepki bierzemy za dobrą monetę i jedynie potwierdzenie tej opinii.

Jastrzębski Klub przedstawia się jako niezwykle przyjazny kibicom przyjezdnym, w takim razie prosimy o wyjaśnienie, dlaczego kibicom gości sprzedaje się bilety po 20 zł (bez możliwości ulgi), a kibicom gospodarzy po 16 i 12 zł. Również prosimy o wyjaśnienie, dlaczego bilety sprzedawane tyskim Kibicom mają nominał 7 zł? Sprzedawane po 20 zł, bez paragonu fiskalnego. Czy to jest zgodne z prawem?

W oświadczeniu JKH pisze o wspaniałych ideach sportowych i wychowywaniu. Żądamy oficjalnych przeprosin dla napastnika GKS Tychy, Michała Woźnicy, od Klubu JKH i zawodnika Miroslava Zatko za brutalny i bandycki faul podczas meczu 5.03.2013 r. Takie zachowanie nie ma nic wspólnego z duchem sportowej rywalizacji, oraz zasadami gry w hokeja.

Kończąc nasze oświadczenie, uważamy że zakaz wpuszczania tyskich Kibiców jest spowodowany obawą, że doping naszych fanów pomoże zawodnikom GKS Tychy w odniesieniu zwycięstwa


autor: michał
input.com.pl StrefaFilmowa.net.pl Sklep ADRENALINA Kancelaria Rachunkowa
WWW.TYSKIFAN.PL Copyright © 2008 - 2011 Proudly powered by input.CMS / djh&steinerpl edition